Baidu

Baidu

Baidu – najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Chinach, której udział w miejscowym rynku wynosi 64%. Baidu była popularniejsza niż chińskojęzyczna wersja Google (30,9%)[1]. Po wycofaniu się, z powodu cenzury, Google z chińskiego rynku popularność Baidu gwałtownie wzrosła. To także jedna z najczęściej odwiedzanych stron w internecie – w maju 2006 roku została sklasyfikowana przez firmę Alexa Internet jako 4. na świecie, po Yahoo, MSN i Google (w listopadzie 2008 Baidu była na miejscu 11).

Baidu powstała w 2000 roku, a od 5 sierpnia 2005 jest notowana[2] na nowojorskiej giełdzie. Obecnie jest dostępna w języku chińskim i japońskim[3]. Jej wejście na ten drugi rynek w marcu 2007 roku podsyciło spekulacje, że zamierza rzucić wyzwanie globalnemu liderowi: Google. Atutem Baidu ma być duża i rosnąca grupa chińskich internautów, która pod koniec 2006 roku wyniosła 137 milionów.

SZUKAJ W BAIDU              

Omówienie tematu


Rejestracja
Obsługa

 

Porady praktyczne


 

KomentarzPorada no 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEO新闻  Lightroom的新闻  ALLTOP  网站速度测试  页面速度测试网  域打字员的.htaccess  的htpasswd的robots.txt sitexy Checkr SEO分析Meta标签分析器,关键字排名检查的PageSpeed 分析仪检查,手机友好的 查询关键字生成工具谷歌网页排名检查  社会化媒体分享检查 服务器和HTTP头响应检查谷歌-巴斯反向链接生成器是 网站排名检查关键字列表清洁重定向发电机谷歌搜索谷歌加一检查地带HTML标签转换时间戳记日期转换日期时间戳字数工具  文本到HTML工具内容书写工具字体   测试工具多的PageRank检查免费的PageRank图片 信任排名检查假  的PageRank检查  类似的文字搜索  友情链接检查域名年龄检查  谷歌禁止检查浏览器详细信息所有SEO服务的Yandex -蓝巴勒   检查  电子邮件图像创建的地理定位工具在线端口扫描器的Whois域名检查SEO文章   链接价值计算的PageRank预测搜索发动机 蜘蛛模拟器