Forum

Przewodnik po poszukiwaniu wysokiej jakości stron internetowych do blogowania gości  

  RSS

0

Czy trudno jest znaleźć stronę internetową dla gości blogujących?

Nie, nie jest. Możesz korzystać z "witryn Google do publikowania gości" i otrzymywać setki postów na blogu z listami 30, 100 lub 150 stron akceptujących posty gości. Nic prostszego.

 

Jednak czy wszystkie te witryny są naprawdę idealne do blogowania gości?

 

Strony wysokiej jakości Vs o niskiej jakości


Aby otrzymywać korzyści z delegowania gości, powinieneś publikować treści na wysokiej jakości, legalnych stronach internetowych.

Jak je znaleźć? To proste - badania. Należy przeanalizować każdą potencjalną możliwość blogowania gościa, sprawdzając :

 • Wskaźniki uprawnień
 • Łączenie polityk
 • Doświadczenie użytkownika
 • Bezpieczeństwo
 • Zaangażowanie.

Analizując te różne atrybuty, można uzyskać dokładniejszy obraz tego, czy naprawdę jest to strona, do której należy się przyczynić.

 

Dane dotyczące uprawnień


Każda strona, do której przyczyniasz się, powinna mieć pewien poziom autorytetu. Blogowanie gości na stronach internetowych instytucji autoryzacyjnych doda autorytetowi i wiarygodności Twojej marce i Tobie jako autorowi.

 

Domain Authority

Autorytet domeny (DA) to wynik rankingu firmy Moz, który szacuje, jak dobrze witryna plasuje się na stronach wyników wyszukiwania. Teoretycznie im wyższy wynik, tym bardziej popularna jest strona internetowa, a jej linki zewnętrzne są lepszej jakości.

Należy jednak pamiętać, że DA jest metryką strony trzeciej, która powinna być używana tylko jako metryka barometryczna.

Czy możemy powiedzieć, że istnieje konkretna dobra lub zła DA? Nie, wcale. Jednak jako marketer, przedsiębiorca lub właściciel małej firmy, DA jest przydatnym parametrem podczas analizy bloga dla gości.

Jak możesz to sprawdzić? To łatwe. Możesz to zrobić pobierając rozszerzenie do przeglądarki o nazwie MozBar .

Ogólnie rzecz biorąc, wyższe witryny DA mają większą widownię i zazwyczaj zapewniają więcej ekspozycji. Zapytanie ofertowe nie powinno być jedynym miernikiem, którego używasz do oceny potencjalnego klienta, ale warto wziąć to pod uwagę w swojej analizie.

 

SemRush Rank

Ranking SemRush to narzędzie SEMrush, które ocenia witrynę zgodnie ze swoją popularnością opartą na ruchu organicznym z 100 najlepszych wyników organicznych Google.

Teraz im niższy ranking SemRush witryny, tym lepiej. Na przykład witryny o randze 1M i więcej nie są zbyt dobre dla blogowania gości, ponieważ nie otrzymują dużego ruchu organicznego. Z drugiej strony, witryny o wartości poniżej 100 000 są warte pitchingu, ponieważ mają możliwość wysłania traffca.

Następnym razem, gdy rozstawisz stronę, sprawdź rangę SemRush. Możesz to zrobić, wpisując adres URL w SEMrush lub pobierając rozszerzenie SEOQuake, które może szybko zapewnić także pozycję SEMrush.

 

Łączenie polityk


Kolejnym aspektem potencjalnego bloga gościnnego, który należy rozważyć, są zasady dotyczące linkowania.

 

Sprzedaż linków zwrotnych

Witryny, które sprzedają linki, nie są dobrymi witrynami do zamieszczania gości, ponieważ sprzedawanie linków jest niezgodne z wytycznymi Google i może prowadzić do nałożenia kary. A jeśli otrzymają karę, ty też możesz.

Jeśli publikujesz post gościa na stronie internetowej, która sprzedaje linki, w których linki są dofollow, ale nie są oznaczone jako reklama lub część sponsoringu, może to spowodować problemy. Google zazwyczaj po prostu dezaktualizuje te linki, ale w przeszłości również karało witryny uczestniczące w tych programach.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy witryna, na której chcesz publikować gości, sprzedaje linki. Jeśli nie masz pewności, czy witryna narusza wytyczne Google , prawdopodobnie bezpieczniej jest znaleźć innego bloga.

 

Dofollow vs. Nofollow Links

Istnieją dwa rodzaje linków : te, które Google obserwuje ( dofollow ) i te, których Google nie obserwuje ( nofollow ). Co to znaczy?

Cóż, linki zwrotne dofollow, które wskazują na stronę internetową, zwiększają SEO witryny, ponieważ Google zlicza te linki i przekazuje je za pomocą linku.

Z drugiej strony, linki Nofollow nie są liczone przez Google. Podczas gdy wartość linków nofollow jest nieco do dyskusji, w ogóle linki nofollow nie mają tyle wartości SEO co linki dofollow.

Czy powinniśmy uważać linki nofollow za bezwartościowe? Nie. To mit, ponieważ linki nofollow mają pewną wartość . Jednak, aby jak najlepiej wykorzystać blogowanie gości, powinieneś (w większości przypadków) kierować reklamy na strony internetowe, które dają dofollow linki zwrotne.

Jak sprawdzić linki na docelowej stronie? To proste. Kliknij łącze prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz "inspect".

Następnie pojawi się panel boczny, w którym będziesz mógł sprawdzić ten link. Jeśli ma wartość nofollow, będzie zawierał tag rel = "nofollow" .

Możesz również użyć narzędzi takich jak Mozbar lub rozszerzenie NoFollow, aby szybko znaleźć linki nofollow.

 

Linki kontekstowe a linki Bio

Budowanie linków za pośrednictwem księgowania gości to świetna strategia do wykorzystania, gdy chcesz wejść na listę rankingową i zwiększyć ruch na swojej stronie. Jest jednak coś, co musisz wiedzieć.

Google zwraca dużą uwagę na to, gdzie pojawiają się Twoje linki. Zasadniczo linki w stopce, pasku bocznym lub innych zewnętrznych obszarach strony internetowej są znacznie mniej skuteczne niż te osadzone w tekście. Tak więc, linki do autorów autorki są mniej wartościowe niż linki kontekstowe, jeśli chodzi o SEO.

Należy o tym pamiętać, umieszczając strony internetowe, które nie pozwalają swoim blogerom gości na osadzanie jakichkolwiek linków w treści artykułu.

 

Doświadczenie użytkownika


Doświadczenie użytkownika to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę podczas oceniania potencjalnych gości.

 

Spam i reklamy

Jaki rodzaj strony internetowej byłby uważany za witrynę spamerską ? Jeden, który ma:

 • Niska jakość treści pełna słów kluczowych.
 • Liczne linki w sekcjach komentarzy.
 • Reklamy wszędzie.
 • Zepsute połączenia.
 • Martwe końce i strony nie znaleziono (404).

Poszukaj tych czerwonych flag podczas wyszukiwania ofert dla gości.

Google nagradza witryny, które zapewniają użytkownikom najlepsze wrażenia. Tylko witryny, które publikują treści wysokiej jakości, zyskują cenne linki zwrotne i optymalizują elementy lokalne, otrzymują wysokie pozycje, ruch i konwersje.

Z drugiej strony strony internetowe zawierające spam nie pojawią się w rankingu wyszukiwania i chcesz uniknąć tych stron, gdy udostępniasz treści.

 

Odpowiednie vs Nieistotne linki

Odpowiednie linki sprawiają, że funkcja internetowa działa płynnie i pomaga Google dostarczać trafne wyniki wyszukiwania dla wyszukiwarek. Niestety, niektóre firmy SEO i webmasterzy próbują manipulować systemem, umieszczając strony internetowe w nieodpowiednich linkach .

Ta manipulacja ma na celu zwiększenie rankingu wyszukiwania witryny, a w przeszłości ta strategia działała. Jednak agory Google stały się znacznie bardziej wyrafinowane i lepiej wykrywają manipulację, dzięki czemu łatwiej jest zdewaluować nieistotne linki.

Innym problemem z wypychaniem strony internetowej z nieistotnymi linkami jest utrata zaufania czytelników. Wyobraź sobie kliknięcie łącza z tekstem ACNhor "techniki medytacji" i lądowanie na stronie internetowej sprzedającej akcesoria dla psów. Byłoby to rozczarowujące, nieprzyjemne i irytujące.

Aby uniknąć tego typu witryn, przeczytaj kilka artykułów i sprawdź zawarte w nich linki. Jeśli nie mają znaczenia, przejdź do innej witryny.

Pamiętaj, że chcesz publikować w witrynach, które dają pozytywne wrażenia użytkownikom, a nie osobom, które rozczarowują lub manipulują.

 

Bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo jest nadal ważne w coraz bardziej niebezpiecznym świecie online.

 

Witryny HTTP a HTTPS

Jaka jest różnica między witrynami HTTP i HTTPS ?

 • Witryny HTTP nie są bezpieczne, co oznacza, że ​​dane użytkowników mogą zostać przechwycone, skradzione lub zmanipulowane.
 • Witryny HTTPS są bezpieczne (dzięki certyfikatowi SSL) i chronią dane użytkowników.
 • Dlaczego warto zadbać o HTTPS przy wyborze blogów do publikowania gości?

Jeśli witryna nie jest bezpieczna, ludzie nie będą ufać tej witrynie ani jej zawartości. A jeśli nie czytają treści, nie zyskujesz na ekspozycji.

Zwróć uwagę na adres URL stron, na których chcesz publikować gości, ponieważ dzięki temu szybko dowiesz się, czy witryna jest bezpieczna.

 

Zhackowane witryny

Czy wiesz, że do 32% witryn zostało zaatakowanych przez hakerów ?

Stwarza to problemy zarówno webmasterom, jak i użytkownikom. Konsekwencje są liczne, w tym: wyciek, kradzież lub nadużycie informacji użytkownika. Ponadto, jeśli bezpieczeństwo strony internetowej zostanie naruszone, webmaster może otrzymać karę powodującą spadek jej pozycji, zmniejszenie ruchu i zniknięcie czytelników.

Zhakowane witryny nie są wiarygodnymi witrynami. Są niebezpieczne, nieczyste, nieatrakcyjne iw związku z tym nieodpowiednie dla blogerów.

Istnieje wiele sposobów na wykrycie zhakowanej strony internetowej i powinieneś zwracać uwagę na te wskaźniki, aby uniknąć przyczyniania się do tych niebezpiecznych witryn .

 

Engagement


Wysokiej jakości witryna to strona internetowa nie tylko publikująca wysokiej jakości treści, ale również aktywna.

Przed wstawieniem edytora przeczytaj kilka postów na blogu. Sprawdź liczbę akcji i komentarze. Sprawdź, czy ludzie czytają treść i czy reagują i angażują się.

W ten sposób możesz mieć pewność, że po opublikowaniu idealnego bloga na swoim blogu będzie on czytany, udostępniany i komentowany. Pamiętaj, że im więcej osób klika, czyta i udostępnia Twój wpis, tym więcej uwagi i ruchu uzyskasz.

 

Wrapping it up


Znalezienie dobrej jakości strony internetowej do blogowania gości nie jest tak proste, jak się wydaje. Istnieją strony internetowe publikujące nieoryginalne i spamerskie treści, witryny zawierające nieistotne i uszkodzone linki, a nawet strony, które zostały zaatakowane przez hakerów.

Oceniając potencjalne możliwości blogowania gości, zapoznaj się z tymi cechami:

 • Wskaźniki uprawnień
 • Łączenie polityk
 • Doświadczenie użytkownika
 • Bezpieczeństwo
 • Zaangażowanie.

Miej oczy otwarte i wybierz odpowiednie blogi dla postów gości, aby odnieść sukces dzięki blogowaniu gości.

 

Przechwytywanie

 

 
Share:

Tagi
Podziel się
 • 3
  Shares