Krótki adres: https://wp.me/p9HR8C-2WF

SEO TIP 08

Gdzie umieścić linki z anchor do własnej witryny 😀

Termin link zwrotny, czyli backlink oznacza adres z dowolnej, innej witryny internetowej prowadzący na którąś z naszych stron, podstron w ramach jednej domeny. Łączna suma wszystkich linków zwrotnych prowadzących na naszą stronę internetową określona jest jako współczynnik BL.

Linki zwrotne mogą powstawać poprzez wzajemną wymianę webmasterów między swoimi serwisami. Oczywiście największą wartość posiadają linki z tematycznie powiązanych stron, czyli konkurencja 😉

Innym sposobem na uzyskanie Backlink jest publikacja artykułów typu presell (precli) lub wpisów katalogowych. Publikacja presell polega na utworzeniu unikalnej, czyli nie publikowanej wcześniej w internecie treści o długości minimum 1000 znaków, oraz umieszczeniu jej na specjalnie przygotowanej stronie presell page. Tutaj macie taki spis katalogów

Jeden tekst może zostać opublikowany na większej ilości blogów typu presell, pod warunkiem zmiany jego układu, lub użycia synonimów dla poszczególnych wyrazów. Wtedy w treści dodajemy nasz link przypięty do frazy powiązanej z naszym serwisem, dzięki temu uzyskujemy plus na frazę, oraz backlink do serwisu. Zgodnie z wymogami większości serwisów typu presellpage możemy umieścić w treści maksymalnie trzy linki, spróbujcie rozłożyć je w taki sposób: pierwszy link do strony głównej, drugi do strony tzw. zapleczowej lub podstrony, trzeci do zamieszczonego w innej lokalizacji wpisu typu presell i tak dalej jak pajęczaki 😁. Taka konstrukcja wzmocni wartość naszych treści. Umieszczanie trzech jednakowych linków w jednej treści presell nie ma większego sensu.
Backlinki z wpisów katalogowych działają w podobnych sposób jak presell, zmiana dotyczy tylko tego aby, jeden link w treści lub żaden, link do naszej strony podpięty jest wtedy do tytułu który nadaliśmy wpisowi katalogowemu. Często maksymalna ilość znaków które możemy zastosować do opisu naszej strony wynosi 500 choć zdarzają się i ponad 1500. W teorii wpis katalogowy jest bezpośrednim opisem naszej strony, wpis presell jest z kolei dużo mniej bezpośredni, a ma za zadanie imitować artykuł tematyczny z linkiem w treści który ma ułatwić użytkownikowi kontynuację tematu.

Następnym sposobem na wydobycie linków zwrotnych są profile na forach. Zakładamy profil na dowolnym forum, wpisujemy podstawowe dane, w tym adres naszej strony internetowej i to wszystko (choć administratorzy mogą nieco podziałać i nie trafimy do indeksu googla). Googlebot standardowo wędruje po podstronach for internetowych natrafiając na strony profili i zliczają linki.

Świetnym sposobem na zdobywanie linków zwrotnych może być wprowadzanie wpisów na forach internetowych, wymaga to jednak sporego nakładu pracy. Link do naszej strony umieszczony jest wtedy w sygnaturze, rzeczowe i rozbudowane wpisy umożliwiają nam wtedy zdobycie licznych linków zwrotnych do naszego serwisu.

Komentowanie postów blogowych lub artykułów gazet internetowych jest kolejnym sposobem na zdobycie linków zwrotnych do naszej strony. Zazwyczaj nad polem tekstu do wpisania komentarza wpisujemy nasz login, adres e-mail oraz adres serwisu, który po publikacji naszej opinii podpinany jest do wpisanego przez nas loginu. Jako nasz login powinniśmy więc zastosować frazę która jest bezpośrednio powiązana z promowanym przez nas serwisem internetowym.

Ja stosuje noMOREsecrets.

Tworzenie stron zapleczowych na bazie systemów blogowych typu WordPress.com , czy Blogger.com jest również dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających spore ilości unikalnych artykułów gotowych do publikacji. Na jeden blog należy przydzielić przynajmniej 10-15 artykułów tematycznie powiązanych z naszą stroną. Blogi należy rozdzielić pomiędzy różne systemy, przeznaczyć dla nich różne skórki i odpowiednio podlinkować. Systemy blogowe, CMSy ułatwiające zarządzanie treścią możemy zainstalować na własnych hostingach z samodzielnie dobraną domeną. W przypadku dużej ilości stron zapleczowych świetnym pomysłem będzie podzielenie instalacji na kilka różnych kont hostingowych.

Tutaj macie listę firm hostingowych – ranking jest stary ale raczej chodzi o firmy


on May 2017 » Global
on May 2017 » US
on May 2017 » Poland
on May 2017 » France
on May 2017 » Germany
on May 2017 » Austria
on May 2017 » Belgium
on May 2017 » Czech Republic
on May 2017 » Hungary
on May 2017 » Latvia
on May 2017 » Netherlands
on May 2017 » Romania
on May 2017 » Russian Federation
on May 2017 » Ukraine
on May 2017 » United Kingdom

Podlinkowanie stron zapleczowych jest zawsze priorytetem zaraz po ukończeniu ich budowy.

Kolejny termin jaki powinien Was zaintresować to Backlink Check – czyli sprawdzanie ilości linków prowadzących do strony, które analizować za pomocą narzędzi online. Przykładowo: Backlinks Checker Tool, ahrefs.com lub majesticseo.com. więcej znajdziecie jeśli śledzicie forum  forum

Poniżej kilka przykładów serwisów, które możecie wykorzystać » jeśli chcecie korzystajcie. Jednak bądźcie świadomi mocy witryn 😀


Nie będą to linki naturalne ale jednak linki. Google tego nie lubi ale jeśli dobrze to zorganizujecie to googleboty chętnie to zjedzą. Czasem wystarczy zarejestrować na tych stronach i w profilu dodać adres swojej strony. Najlepiej aby był to adres do jak najwyższej w hierarchii w Waszym serwisie. Jeśli jest to forum to wrzućcie kilka postów i niech będą na tyle prowokacyjne aby inny użytkownik zareagował na niego. Taką metodę chyba możemy wrzucić do GREY HAT.

Linki zwrotne są ważne dlatego nie zapominajcie o ich.


http://eioba.plhttp://forum.cdaction.plhttp://clublive24.plhttp://filmaster.plhttp://pytamy.plhttp://stylizacje.plhttp://forum.jabberpl.orghttp://ising.plhttp://polskie-podziemie.comhttp://forumrtvagd.plTytuł zakładkihttp://warszawa.czhttp://askspace.plhttp://obrazki.orghttp://radiownet.plhttp://tottenham.com.plhttp://forum.alfaclub.plhttp://kobieta.plhttp://archeos.plhttp://forum.meble.plhttp://forum.shinobiworld.plhttp://forum.cdrlab.plhttp://forum.wzorki.infohttp://forum.dobreprogramy.plhttp://forum.ekspedycja.orghttp://forum.jestemdzieckiem.plhttp://etranslator.com.plhttp://mcsurvi.pl/forumhttp://epoznan.pl/index.php?section=forumhttp://epoznan.pl/index.php?section=forumhttp://forbud.infohttp://polskieforumbudowlane.plhttp://mklr.plhttp://gamesboard.plhttp://krakow.net.plhttp://chrzescijanie.com.plhttp://forum-motorowodne.plhttp://gimnastycy.plhttp://suwalki.infohttp://forum.wzorki.infohttp://forumeria.plhttp://forum.jakumammy.plhttps://www.babyboom.pl/forumhttp://forum.pomorska.plhttps://www.e-forum.plhttp://www.gry-planszowe.pl/forumhttp://forum.parkiet.comhttps://forum.arkowcy.plhttps://forum.plemiona.plhttp://skutery-forum.plhttp://fotoferia.pl

 

 

Podziel się