Krótki adres: https://wp.me/p9HR8C-21

 

https://nomoresecrets.pl/wprowadzenie-do-darmowo-kursu-seo/

Kurs budowy, obsługi, pozycjonowania sklepu internetowego wykorzystującego najnowsze technologie sieciowe.

 Introduction

Informuję, iż często będę korzystał z cudzych dobrych tekstów.

Ponieważ nie oto chodzi aby powtarzać tematy i ponownie wymyślać content, a jedynie by zgromadzić je w jednym miejscu.

Oczywiście liczę się z obniżeniem rankingu przez google i musicie wziąć ten fakt pod uwagę podczas bieżącego przeglądania analiz na forum. Zawsze będę informował o autorze oraz dodam taki przycisk

 

abyście mogli znaleźć tych autorów.

Introduction

CAŁA WIEDZA DOSTĘPNA JEST ZA DARMO

😀BEZ KRUCZKÓW😀

No cóż podzielimy sobie ten mały kurs na działy.


W zasadzie wymienione elementy są równie istotne. Pobawimy się jednym z wybranych gotowych sklepów o nazwie Click Shop sprzedawanym przez firmę Home. Sklep jest w miarę prosty w konfigurowaniu i późniejszej obsłudze. Nie to żebym go od razu polecał ale chwilowo mam dostęp do takiego szablonu. (Niestety współpraca z helpdeskiem tej firmy to tragedia. Można zapomnieć o szybkim wsparciu. Czekałem ponad tydzień na pierwszy kontakt ich techników). Później spróbuję opisać jeszcze kilka gotowych sklepów.

Natomiast pierwszy rok użytkowania to 72 pln (netto) ze wsparciem ssl (płatne)i pięcioma domenami (za darmo) – częste promocje (tak więc niewiele), a po roku już 1200 pln. Sklep w wersji Premium posiada pełną integrację z Facebook, Massanger, Nokaut, Ceneo, Allegro i wieloma innymi. (dane na dzień 30.03.2017 godz. 08:59)

W przypadku sklepu shoper rok użytkowania to około 230 pln (netto) również oferowane jest wsparcie szyfrowania SSL. Sklep posiada o wiele więcej integracji zewnętrznych w tym z hurtowniami, co jest dużym plusem. Wygląda na to, że ta platforma rozwija się o wiele szybciej. (dane na dzień 30.03.2017 godz. 08:59)

Wszystkie podane kwoty z uwagi na częste promocje proszę traktować jako bardzo orientacyjne.Na końcu postaram się zliczyć roczne koszty takiej zabawy w sprzedawcę online. Jednak nie zamierzam w żaden sposób reklamować tych usług.

Tutaj znajdziecie aktualne promocje:


Clickshop –  Przejdź lub  Otwórz

Shoper –  Przejdź

AtomStore –  Przejdź

Big Commerce –  Przejdź lub  Otwórz

PrestaShop – Przejdź lub  Otwórz

Magento – Przejdź

Shopify – Przejdź

Sky-Shop – Przejdźlub  Otwórz

WooCommerce – Przejdźlub  Otwórz

Introduction

Aha spróbuję również nie używać zbyt wielu terminów technicznych 😀

Introduction

» KONFIGURACJA KONT E-MAILOWYCH

» KUPNO, KONFIGURACJA DOMEN I SKLEPÓW INTERNETOWYCH

» AtomStore

Memo: ATOMSTORE to platforma e-commerce klasy premium. Tworzymy dedykowane sklepy internetowe oraz systemy B2B. Oferujemy kompleksowe wdrożenia od A do Z, sklepy mobilne w technologii responsive web design, integracje z programami Comarch Optima, XL, WF-Mag, Subiekt. Wspólnie rozwiązujemy problemy polskiego e-handlu!

» Big Commerce

Memo: Dostosuj swoją witrynę, zarządzaj wysyłką i płatnością oraz wystawiaj swoje produkty na Amazon, eBay i Facebook z platformą e-commerce # 1

» ClickShop

Memo: Założenie sklepu internetowego nigdy nie było łatwiejsze. Teraz możesz zrobić to w zaledwie trzech prostych krokach. Spróbuj sam i załóż własny sklep, który możesz testować przez 14 dni bez żadnych zobowiązań!

» PrestaShop

Memo: Naszą misją jest umożliwić każdemu założenie własnego i odnoszącego sukcesy sklepu online. Przy wsparciu naszej społeczności użytkowników tworzymy otwarte oprogramowanie dla e-handlowców. Dzięki ponad milionowi użytkowników, PrestaShop jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform na świecie.

» Magento

Memo: To nigdy nie było łatwiejsze do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Ale wyróżnienie się z tłumu jest trudniejsze niż kiedykolwiek. Trzeba rozwijać swoją działalność na własnych warunkach. Tylko Magento daje niespotykaną elastyczność i wybór, by być kreatywnym, innowacyjnym.

» Shoper

Memo: Twój sklep będzie miał wszystko, czego ci potrzeba do profesjonalnej sprzedaży online Ponad 250 wbudowanych funkcji obsługiwanych jednym kliknięciem. Shoper to narzędzie, które maksymalnie ułatwia i przyspiesza handel w internecie.Ty skupiasz się wyłącznie na realizacji kolejnych zamówień.

» Shopify

Memo: Od razu do rozwoju firmy. Kiedy mówimy, że nigdy nie było łatwiejsze rozpoczęcie działalności gospodarczej, mamy na myśli, że Shopify obsługuje wszystko od marketingu i płatności do zabezpieczenia kasy i wysyłki . Teraz już można skupić się na rzeczach, które kochasz.

» Sky-Shop

Memo: W Sky-Shop możesz zintegrować swój e-sklep z ponad 158 hurtowniami internetowymi. Skorzystaj z modelu dropshipping, pobierania produktów, aktualizacji stanów magazynowych i zacznij zarabiać.

» WooCommerce

Memo: Woocommerce jest obecnie najbardziej popularna platforma handlu elektronicznego w internecie ( statystyki z Builtwith ), więc można mieć pewność, że jesteś w dobrym towarzystwie.

 IntroductioIntroduction

» GOOGLE

» AdSense

AdSense to darmowy, prosty sposób zarabiania pieniędzy przez umieszczenie reklam w witrynie.

» AdMob

AdMob łączy najlepsze dostępne technologie w jedną platformę, dzięki czemu możesz lepiej poznać swoich użytkowników i maksymalizować przychody z reklam. Nie musisz już korzystać z wielu różnych narzędzi ani poświęcać cennego czasu deweloperów, aby stworzyć własne rozwiązanie.

» AdWords

Przedstaw swoją ofertę klientom dokładnie w momencie, w którym szukają jej w Google. Zapłacisz tylko wtedy, gdy klikną reklamę i odwiedzą stronę Twojej firmy.

» Analytics

Zbieranie i zarządzanie danymi w Google Analytics zapewnia jednolity, wszechstronny widok klienta, który może być dostosowywany do Twoich potrzeb i udostępniany w całej organizacji.

» Firebase

Firebase pomaga budować lepsze aplikacje mobilne i rozwijać firmę

» Google Plus

Google+ jest oficjalną platformą społecznościową Google, jedną z największych i najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie

» Google Dysk

Przechowuj dowolne pliki. Na dobry początek dostajesz bezpłatnie 15 GB miejsca na dane w Google. Możesz przechowywać zdjęcia, dokumenty, projekty, rysunki, nagrania, filmy – co tylko zechcesz.

» Merchant Center

Prześlij dane o produktach i pozwól milionom kupujących zobaczyć swoje zasoby reklamowe w sklepach internetowych i sklepach.

» My Business

Google Moja Firma ułatwia tworzenie i aktualizowanie wpisu – dzięki temu możesz wyróżniać się i wprowadzać klientów.

» Pagespeed Tools insights

Page Speed Insights mierzy wydajność stron na urządzeniach przenośnych i komputerach.

» Search

Google Custom Search umożliwia utworzenie wyszukiwarki witryny, twojego bloga lub kolekcji stron internetowych. Możesz skonfigurować silnik, aby wyszukać zarówno strony internetowe, jak i obrazy. Możesz dostroić ranking, dodać własne promocje i dostosować wygląd swoich wyników wyszukiwania. Możesz zarabiać na wyszukiwaniu, łącząc swój silnik z kontem Google AdSense.

» Search Console

Google Search Console to bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować i dbać o pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Nie trzeba specjalnie zakładać konta w Search Console, by witryna pojawiała się w tych wynikach. Takie konto pozwala jednak zorientować się, jak Google widzi Twoją witrynę, oraz zoptymalizować ją, by osiągnęła dobrą pozycję w rankingu wyników wyszukiwania.

» Tag Manager

Uruchom nowe znaczniki za pomocą kilku kliknięć. Menedżer tagów Google obsługuje zarówno tagi Google, jak i firmy zewnętrzne i jest najbardziej popularnym rozwiązaniem do zarządzania tagami klasy korporacyjnej.

» Trendy Google

W Trendy Google możesz według kategorii i lokalizacji przeglądać w czasie rzeczywistym wątki zyskujące popularność. W niektórych lokalizacjach zobaczysz też u góry strony polecane wątki wybierane przez zespół News Lab w Google. W ten sposób uzyskujesz dostęp do dodatkowych statystyk wynikających z danych.

» Panel Google

W Panelu Google możesz sprawdzić swoje dane oraz to, w jaki sposób korzystasz z usług Google. Możesz w nim zmieniać ustawienia większości używanych przez siebie usług Google, a także sprawdzić podejrzaną aktywność na koncie.

» API.AI

Zbuduj wspaniałe i naturalne konwersacje. Daj użytkownikom nowe sposoby na interakcję z produktem, budując ciekawe konwersacje głosowe i tekstowe dzięki API.AI.

Introduction

» MICROSOFT

» Bing Webmaster

Poznaj lepiej swoją stronę. Korzystaj z pulpitu podczas zarządzania stronami. Zobacz, jak działa Twoja strona, i zdecyduj, co w niej podkreślić.Zrozumienie powodów, dla których użytkownicy wchodzą na Twoją stronę, pomaga podjąć odpowiednie działania, aby zwiększyć ruch. Skorzystaj z raportów, które Ci w tym pomogą.

» Bing – Narzędzie do sprawdzania działania na urządzeniach przenośnych

» Bing – Widget Translator

Introduction

» YANDEX

» Yandex.Webmaster

Dziesiątki milionów użytkowników zgłaszają swoje zapytania, a miliony witryn odpowiada. Ci, którzy odpowiedzą na pytania w jak najlepszy sposób, zyskują zadowolonych gości. Zadaniem wyszukiwania Yandex jest jak najszybsze udzielenie użytkownikowi informacji o twojej stronie.

Introduction

» SERVICES

» Ranking firm hostingowych

» Baidu Cloud

Chiński gigant z wyszukiwarką, który posiada dane z przeszukiwania w czasie rzeczywistym na ponad 700 milionach użytkowników Internetu, może analizować indywidualnych użytkowników za pomocą sztucznej inteligencji (AI) w chmurze, dużych technologii danych i technologii w chmurze.

Introduction

» TOOLS

» SEO Bible

» Alexa

Stanowisko marketingowe Alexa pomaga odkryć szanse na rozwój ruchu, potencjalnych klientów, przychodów i biznesu. Uzyskaj pomysły na zwycięskie wygrane przez konkurentów za pomocą naszej analizy konkurencji i narzędzi SEO. Alexa ułatwia poprawianie wyników z SEO, PPC i Content Marketing.

» Bitly

Zmierz linki z Bitly, wiodącą na świecie platformą zarządzania linkami.

» Bugmenot

BugMeNot: znajduj i dziel się logowaniami. Wejdź na stronę internetową poniżej, aby sprawdzić, czy społeczność bugmenotów udostępniła dla niego loginy

» Freshmail

Wszystko czego potrzebujesz aby wysyłać efektywne mailingi z reklamą.

» GTmetrix

GTmetrix oferuje wiele funkcji i opcji, które pozwolą na optymalizację Twojej witryny.

» Like Plus

Darmowe pozyskiwanie fanów Facebooku, Google+, Youtube, Instagram i Twitter. Badania rynku. SEO i pozycjonowanie. Opinie sponsorowane. Aplikacje społecznościowe

» Monitor BackLinks

Korelowanie średniej pozycji słowa kluczowego, liczby nowych linków przychodzących i ruchu w wyszukiwarce pozwoli uzyskać jasne zrozumienie, w jakie rezultaty przynoszą Twoje wysiłki .

» Smartsupp

Live chat z wideo nagranie odwiedzających. Twoi klienci są obecnie na twojej stronie. Porozmawiaj z nimi i dowiedz się, co robią.

» Web Page Test

Prowadzenie bezpłatnego testu szybkości na stronie internetowej z wielu lokalizacji na całym świecie przy użyciu rzeczywistych przeglądarek (IE i Chrome) oraz przy rzeczywistych szybkościach połączeń klientów. Możesz przeprowadzać proste testy lub przeprowadzać zaawansowane testy, w tym transakcje wielostronne, przechwytywanie wideo, blokowanie zawartości i wiele innych. Twoje wyniki dostarczą bogatych informacji diagnostycznych, w tym map zasobów wodospadu, sprawdzania optymalizacji strony.

» BuiltWith

Każda strona internetowa oddaje “sygnały” jakich używa technologii. Możesz śledzić te sygnały i określić, czy witryna korzysta z określonej technologii internetowej czy też nie.

» Monster Backlinks

» SEMrush

» SEOquake

» Quantcast

» Cloudflare

» OnPage

» Wayback Machine

» Quick SEO Tools

» Threatcrowd

» HypeStat

» Moz

» Nibbler

» Panguin

» WooRank

» New Relic

Introduction

» SOCIAL

» Facebook

» Printerest

» Twitter

» Youtube

» Snapchat

» Whatsapp

» Tumblr

» Reddit

» Amazon

» Linkin

Introduction

» MARKETING

Marketing internetowy – forma marketingu, używająca jako medium Internetu i strony WWW (World Wide Web). Służy do przesłania informacji marketingowej i pozyskania klientów. Przykłady marketingu internetowego to przede wszystkim różne formy reklamy między innymi strony rezultatów wyszukiwarki, baner, reklamy multimedialne, reklamy serwisów społecznościowych, interstadialny, ogłoszenia reklamowe w Internecie, sieci reklamowe oraz e-mail marketing, łącznie z e-mail spam.

» Nokaut

» Ceneo

» Skąpiec

» Sklepy24

» Radar

» SmartBay

» Kupujemy

» Ceneria

» AlleCeny

Introduction

» FORA

Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane prywatnie.

Introduction

» SUMMARY

» Tools online

» Ranking tools

» TEST SHOP

Introduction

» FORUM

Każdy dział po jego omówieniu zyskuje miejsce na forum, gdzie będzie na bieżąco aktualizowany. Znajdą się tam również statystyki przedstawiające bieżącą pracę opisywanych usług.

Introduction

» MY LITTLE YOUTUBER

No cóż moja córeczka ma nową zabawę. Aktywna w sieci

Do testów na podstawie, których będziecie mogli zdobyć wiedzę praktyczną wykorzystam ten blog na wordpress-ie oraz sklep internetowy zaprojektowany na bazie shopera (clikshop).

 

 

Blog na początku może się wydawać chaotyczny dlatego wstępnie opiszę jak z niego korzystać.


A) Na bieżąco rozwijane będą działy (zazwyczaj najpierw grafika, później opis i praktyczne przykłady)
B) Jednocześnie powstawać będzie podsumowanie przedstawiające kolejność działań.
C) Całość uzupełniać będzie forum, w którym będą już konkretne rozwiązania i z czasem mam nadzieję jakaś dyskusja
D) Na niektórych podstronach udostępnię możliwość komentowania tekstu.
E) Aby zapoznać się z całym blogiem musicie być zalogowani – rejestracja szybka za pomocą facebook na stronie głównej oraz rejestracja na forum – dlaczego ? Ograniczy to ruch osób, które trafiają tu przypadkiem i nie są zainteresowane tematem – no chyba, że coś innego ale o tym w działach .
F) Blog żyje od » info Narzędzia online
G) Będę starał się opisywać wszystkie metody wsparcia niezależnie od aktualizacji algorytmów google jednak Wy na bieżąco kontrolujcie te zmiany na przykład w tum temacie Google Algorithm Change History
H) Pamiętajcie, że będę przedstawiał różne narzędzia SEO, będą darmowe lub płatne jednak do Was należy wybór. Proponuję jednak porównywać dane za pomoce alternatywnych narzędzi i wyciągać pewną średnią.
J) Musicie też podjąć decyzję w zakresie celu jaki chcecie osiągnąć ponieważ nie zawsze wysoka pozycja w rankingach musi równać się dużej ilości użytkowników. Najpierw musicie zainteresować swoim serwisem, a dopiero później czerpać korzyści ze sprzedaży w sklepie.

Nie zamierzam ukrywać żadnej wiedzy. Wiedza będzie pochodziła z sieci globalnej tej legalnej i …

Introduction

Podziel się
  • 1
    Share